هزینه جراحی تعویض مفصل لگن

فهرست مطالب

هزینه خرید پروتز مفصل لگن

علتی که شما نیاز به تعویض مفصل پیدا کرده اید، میتواند روی نوع پروتز تاثیرگذار باشد و در نتیجه هزینه آنها متفاوت خواهد بود.

اگر قبلا این جراحی را انجام داده اید و به هر دلیلی مجددا نیاز به تعویض پیدا کرده اید، نوع پروتز مصرفی گرانتر از حالت های دیگر خواهد بود. البته ما امیدواریم که این اتفاق برای شما نیفتد. 🙂 مفصل لگن در بیشتر مواقع به دلیل آرتروز و سیاه شدن سر استخوان نیاز به تعویض پیدا میکند. در این حالت از یک پروتز ساده استفاده میشود که قیمت پایین تری نسبت به حالت اول دارد. بیشک مسائل دیگری مانند دررفتگی مادرزادی که خیلی شدید باشد و یا مسائل دیگر نیز میتواند به مفصل شما آسیب وارد کند که با معاینه میتوان درباره آن صحبت کرد.

البته این تفاوت قیمت که بر اساس نیاز بیمار تعیین می شود، خیلی زیاد نیست. به طور کلی هزینه خرید پروتز در سال 99 حدودا 10 میلیون تومان است. باید خاطرنشان کنیم که پروتز تقلبی در ایران وجود ندارد و همه پروتزها با ارز 4200 تومان خریداری می شود. بنابراین این قیمت به طور میانگین در همه جای ایران ثابت است.

هزینه تعویض مفصل بدون بیمه درمانی

هزینه بستری شدن در بیمارستان با توجه به شرایط بیمار متفاوت است. در واقع انتخاب بیمارستان (دولتی یا غیردولتی) روی هزینه تاثیر دارد. بیمه تکمیلی نیز بخشی از هزینه را تقبل میکند. پیش از عمل، ممکن است نیاز باشد یک روز بیمار بستری شود و یک سری  آزمایش انجام شود. حال اگر بیمار هیچ بیمه ای نداشته باشد، به غیر از هزینه پروتز، هزینه بیمارستان به عهده بیمار خواهد بود. هزینه بیمارستان بدون بیمه درمانی به طور میانگین 10 میلیون است.

در بخش قبل ذکر شد که هزینه بیمارستان به طور میانگین 10 میلیون تومان است و این مقدار در بیمارستان دولتی و غیردولتی متفاوت است. بیمه تکمیلی میتواند این هزینه را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. مقداری که بیمه تقبل میکند، با توجه به نوع بیمه متفاوت است که باید از مراکز مرتبط پیگیری شود.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن

پس در نهایت میتوان اینگونه جمع بندی کرد، که هزینه بیمارستان با توجه به اینکه از چه بیمه ای استفاده میکنید متفاوت است. در بیماستانهای دولتی، هزینه بسیار کمتر از بیمارستان های دولتی است. کیفیت کار متخصصی که انتخاب میکنید و نوع پروتز هیچ ارتباطی به بیمارستان ندارد. بنابراین میتوانید برای کاهش هزینه ها روی بیمارستانهای دولتی نیز حساب کنید. شاید بتوان گفت تنها مشکلی که برای بیمارستانهای دولتی وجود دارد، دیر شدن نوبت بیمار است. چرا که تعداد کاندیدهای جراحی تعویض زیاد است.

مقالات دیگر

حالت خوابیدن

حالت خوابیده و نیمه خوابیده این حالت  خوابیدن به صورت دمر، طاق باز و قرار گرفتن به پهلو می باشد. کمترین فشار روی ستون فقرات زمانی است که به پهلو

مطالعه »
مشاوره رایگان مشاوره تلفنی
× مشاوره در واتساپ