تاثیر تخت ماساژ میگان از طریق بالا بردن متابولیسم و قدرت ایمنی بدن

فهرست مطالب

تخت ماساژ حرارتی میگان (MIGUN) ترکیبی از فواید طب فشاری، طب سوزنی، درمان با حرارت مادون قرمز دور، درمان دستی و ماساژ را ارائه می‌دهد تا سلامت عمومی بدن ارتقاء یابد و بیمار از تعادل و آرامش برخوردار شود. دوازده توپ از جنس جید حرارتی به آرامی در امتداد ستون فقرات کشیده می‌شود تا ماساژی آرام‌بخش و گرم ایجاد شود و دویست نقطه طب سوزنی تحریک شود. ستون فقرات هدایت کننده‌ی عملکرد اندام‌ها، عصب‌ها و عضله‌های بدن است، به همین دلیل هم‌ترازی و عملکرد بهینه آن بسیار مهم است. مطالعات نشان داده است که میگان تراپی درد مزمن اطراف ساختارهای استخوانی و عضلانی را به میزان 90.2 % بهبود می‌دهد، بدون آن که هیچ گونه عوارض جانبی به جا بگذارد. پزشک معالج نوع و طول درمان لازم را توصیه می‌کند تا بیمار بیشترین فایده را از زمان ماساژ ببرد. تخت ماساژ حرارتی میگان آرامشی عمیق را به ارمغان می‌آورد و دردها را التیام می‌دهد.

استفاده مستمر از تخت ماساژ حرارتی میگان فواید متعددی دارد. توپ‌های هلیوم حرارت مادون قرمز دوری تولید می‌کنند که در عمق سطوح سلولی و عضلات نفوذ می‌کند. این نفوذ عمقی خشکی، گرفتگی و درد عضلات را کاهش می‌دهد. همچنین گرما همزمان سلول‌ها را به فعالیت وامی‌دارد، در نتیجه سلول‌های مرده از بافت‌ها دور می‌شود و رادیکال‌های آزاد از بین می‌رود. گرمای مادون قرمز در ترکیب با اثر طب فشاری ماساژ گردش خون را افزایش می‌دهد. با بهبود خون‌رسانی و اکسیژن رسانی، مواد مغذی بیشتری به نقاط مختلف بدن می‌رسد، سموم از بافت‌ها دور می‌شود و به این ترتیب وضعیت اندام‌ها و عملکرد معمول آنها بهبود می‌یابد. نتیجه نهایی رسیدن به حالت هومئوستازی (تعادل در بدن) و تقویت متابولیسم و سیستم ایمنی بدن است. تخت ماساژ حرارتی میگان نه تنها درد و ناراحتی را به تدریج تسکین می‌دهد، روند بهبود بسیاری از عارضه‌ها را نیز تسریع می‌کند. 

استفاده از این تخت چه مزایایی برای بیمار دارد؟


مزایای تخت ماساژ حرارتی میگان به شرح زیر است:

 •  کاهش و رفع استرس و اضطراب
 •  کاهش و تسکین درد
 •  ارتقاء سیستم ایمنی
 •  حذف سموم، کلسترول و لیپید
 •  افزایش گردش خون و سیستم لنفاوی
 •  افزایش ترمیم و بازسازی سلولی
 •  افزایش متابولیسم
 •  تقویت چرخه‌های خواب عمیق
 •  کاهش فشار خون

میگان تراپی برای چه افرادی مفید است؟


تخت میگان برای هر فردی که از درد و ناراحتی رنج می‌برد، مناسب است. ماساژ با تخت میگان سلامت و حال بیمار را بهبود می‌دهد و بدون استثناء برای همه مفید است. تخت ماساژ میگان به ویژه برای بیماران دچار آسیب‌های کمر و پشت بدن، درد پایین کمر و تحت فشار قرار گرفتن عصب‌های ستون فقرات سودمند است. تخت ماساژ حرارتی میگان علائم عارضه‌های زیر را تسکین می‌دهد:

 •  فیبرومیالژی
 •  رگ به رگ شدن گردن (ویپ لش)
 •  درد مزمن
 •  گردن درد
 •  سردرد
 •  سیاتیک
 •  مشکلات دیسک کمر
 •  آرتریت (بیماری‌های التهابی مفصل)، روماتیسم و اسپاسم و گرفتگی عضلات
 •  یبوست
 •  ناراحتی‌های معده
 •  مشکلات ریوی
 •  آسم
 •  فشار خون بالا
 •  بی‌خوابی
 •  مشکلات قاعدگی
 •  کاهش انرژی

اصول تاثیرگذاری تخت میگان


تخت ماساژ میگان سلامتی، آرامش و تعادل را برای بیمار به ارمغان می‌آورد. در ادامه اصول عملکرد این تخت را توضیح می‌دهیم.

اثر طب سوزنی

در تخت میگان از ترکیبی از توپ‌های پر شده با گاز هلیوم و توپ جید برای تولید اشعه‌های مادون قرمز استفاده می‌شود. این اشعه‌ها نقاط طب سوزنی قرار گرفته در عمق 7 سانتی‌متری را تحریک می‌کند.

گرما درمانی (موکسا باسیون)

گرما جریان خون را افزایش می‌دهد، واکنش بافت‌ها را برمی‌انگیزد و با شل کردن عضلات گرفتگی و خشکی آنها را از بین می‌برد. به علاوه گرما درد را تسکین می‌دهد و آلاینده‌هایی را آزاد می‌کند که در ساختار عضلانی گیر افتاده‌اند. تخت میگان پرتوهای مادون قرمز دوری را تولید می‌کند که در سطح بدن نفوذ می‌کند و باعث گسترش بافت‌های کلاژن می‌شود. سری‌های مکانیکی ساخته شده از جید تمام ناخالصی‌های انباشته شده در بافت‌ها را به بیرون می‌راند. سری‌های ماساژ دهنده به سیستم عصبی خودکار و مویرگ‌های گردن، گلو، مهره‌های کمری و ناحیه خاجی گردن را فشار می‌آورد. پرتوهای مادون قرمز دور (FIR) موج‌هایی از انرژی است که در عمق بدن نفوذ می‌کند و در آنجا دمای سطحی بدن را اندکی افزایش می‌دهد. این نفوذ عمقی عملکرد اندام‌های حیاتی بدن را بهبود می‌دهد، با منبسط کردن مویرگ‌ها، جریان خون، ترمیم، خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی را افزایش می‌دهد.

ماساژ

دستکاری و ماساژ ساده عضلات از دیرباز روشی موثر برای بهبود گردش خون و انعطاف‌پذیری و رفع گرفتگی عضلات است. تسکین درد عضلانی مزمن، تسریع روند بهبود آسیب دیدگی‌ها، عمیق کردن خواب و تمرکز و ارتقاء سلامت و حال عمومی بیمار از مزایای ماساژ درمانی است. سری‌های سنگ جید تخت میگان ماساژی مداوم را در امتداد عضلات همسترینگ ران ماساژ وارد می‌کند و به این ترتیب گردش خون در پایین‌تنه و پاها افزایش می‌یابد.

درمان دستی

چنانچه هم‌ترازی و نظم سیستم‌های بدن حفظ شود و بدون اختلال عملکرد عادی خود را ارائه دهند، بدن می‌تواند خود را التیام دهد. ازآنجایی که ستون فقرات ستون کل بدن است، سلامتی و نظم آن برای بدن حیاتی است. تخت ماساژ میگان مانند دستگاه تراکشن (کشش) دستی به گونه‌ای عمل می‌کند که ستون فقرات را تقویت می‌کند و تحت کشش قرار می‌دهد. در نتیجه عملکرد عصب‌های بدن بهبود می‌یابد.

طب فشاری

فشار دست و انگشتان روی نقاط فشاری معین چی یا راه‌های انرژی را موقتاً مسدود می‌کند، در نتیجه گذرگاه‌های موثر بازیابی می‌شود و سموم انباشته شده در دوران عدم تعادل زدوده می‌شود. تخت میگان از وزن خود بدن برای اعمال این فشار و دستیابی به این اثر استفاده می‌کند.

روش استفاده از تخت میگان


بسیار ساده است، کافی است روی تخت دراز بکشید و بقیه کارها را به میگان واگذار کنید. بیمار کشیده شدن سنگ‌های جید را در امتداد ستون فقرات و عضلات ساق پا حس می‌کند. حس کردن این فشار علامت اثرگذاری تخت میگان است. تخت میگان برنامه‌های مختلفی دارد که بیمار می‌تواند مطابق با نیازهای خود از آنها استفاده کند.

پرسش‌های متداول


برخی از سوالات متداول مردم درباره تخت ماساژ میگان عبارتند از:

دلیل مفید بودن تخت میگان چیست؟

رمز تاثیرگذاری تخت میگان به طراحی منحصر به فرد سری‌های ماساژ دهنده سنگ جید آن برمی‌گردد که عصب‌ها، عضلات و گردش خون را در امتداد ستون فقرات تحریک می‌کند. به علاوه دانشمندان مسیرهای ماساژی را برای ماساژ دادن پا و پشت بدن ابداع کرده‌اند که با ملایمت باعث حرکت و خمش ستون فقرات به شیوه‌ای موثر می‌شود. به علاوه تخت میگان ترکیبی از اثرهای درمان طب سوزنی و گرمادرمانی مادون قرمز دور را ارائه می‌دهد. تاثیر میگان تراپی مداوم در تسکین بسیاری از عارضه‌های مزمن به اثبات رسیده است.

اشعه‌های مادون قرمز دور چیست؟

چون تخت میگان از پرتوهای مادون قرمز دور استفاده می‌کند، باید از سنگ جید استفاده کرد، چون جید بهترین انتقال دهنده طبیعی این پرتوها است. زمانی که سنگ جید گرم می‌شود، یون‌های منفی ساطع می‌کند که برای سیستم ضدپیری طبیعی بدن حیاتی است. یون‌های مثبت به طور مداوم از راه رایانه‌، تلویزیون و هر دستگاهی برقی دیگری وارد خانه و محل کار می‌شود و به آلودگی الکترومغناطیسی دامن می‌زند. جید از دیرباز سنگی افسانه‌ای و مرموز بوده است که نیرویی التیام‌بخش درون آن جاری است. جید حاوی کلسیم، منیزیم و آهن، سه عنصر ضروری برای بدن، است. بنابراین استفاده از جید روشی طبیعی برای درمان عارضه‌هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری کلیوی و اختلال‌های گردش خون است. بانوان باردار و بانوانی که عادت ماهانه نمی‌شوند، بهتر است از سنگ جید استفاده کنند، چون این گروه از بانوان کمبود کلسیم، آهن و منیزیم دارند. جید راهکاری موثر برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و پیشگیری از فشار خون بالا، فراموشی و دمانس یا آلزایمر است. سنگ جید بر اشعه‌های آلفای مغز اثر می‌گذارد و توانایی تصمیم‌گیری و تمرکز را تقویت می‌کند. سنگ جید احساس خوشحالی، لذت و راحتی را در حمل کننده خود تزریق می‌کند. جید زینت‌بخش خاندان‌های سلطنتی چین بوده است و پیشینیان آن را سنگی اعجازآمیز می‌دانسته است. جید فرایند پیری سلول‌ها را آهسته می‌کند و توانایی خارق العاده‌ای برای تقویت سیستم دفاعی بدن و افزایش قدرت التیام‌بخشی دارد.

نور مادون قرمز دور چیست؟

نور مادون قرمز دور بخش مفیدی از طیف نور خورشید است که برای چشم انسان نامرئی است و به صورت گرما حس می‌شود.

لباس مناسب ماساژ چیست؟

بیمار فقط کفش خود را در می‌آورد و کمربندش را باز می‌کند و با همان لباس‌های خود روی تخت دراز می‌کشد. بهتر است روز درمان لباس گشاد و راحتی بپوشید.

آیا مگان درمانی دردناک و ناراحت کننده است؟

بیمار ناراحتی خفیفی را حین ماساژ، به ویژه در دفعات اولیه، حس می‌کند، البته این ناراحتی با تکرار کردن ماساژ کمتر می‌شود. درهر حال هر زمان احساس ناراحتی کردید، می‌توانید کوسن زیر بدن بگذارید تا فشار و حرکت را کمتر حس کنید.

میگان درمانی در چه شرایطی توصیه نمی‌شود؟

استفاده از تخت ماساژ میگان برای بانوان باردار، بیماران دارای باطری قلب یا اندام‌های مصنوعی و بیماران دچار پوکی استخوان شدید نیاز به تاییدیه پزشک دارد. همچنین مگان درمانی برای افرادی که وزنشان بیشتر از 147 کیلوگرم است یا میله فولادی و پلاتین در بدن دارند، مناسب نیست.

هر چند وقت یک بار باید از تخت میگان استفاده کنم؟

حداکثر سه بار در روز می‌توانید از تخت ماساژ میگان استفاده کنید. پزشکان توصیه می‌کنند که هر جلسه حداکثر یک ساعت طول بکشد و بین جلسات 4 ساعت فاصله باشد.

مراقبت پس از میگان درمانی چیست؟

ماساژ با تخت میگان سموم انباشته شده داخل بدن را از بافت‌ها دور می‌کند. برای زدوده شدن این سموم و دیگر سموم آزاد باید پس از هر جلسه درمان، حداقل 500 ـ 250 میلی لیتر آب بنوشید. در کل هر چه آب بیشتری بنوشید، بهتر است و به دفع سموم کمک می‌کند.

دامنه حراتی تخت میگان چیست؟

70 ـ 30 درجه سلسیوس

اگر میگان درمانی را هر چند وقت یک بار انجام دهم، باز هم فایده‌ای دارد؟

مطمئناً، حتی یک جلسه ماساژ با تخت حرارتی میگان نیز مفید است، البته استفاده مستمر مزایای درازمدت و بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

آیا تخت ماساژ میگان علائم آرتروز را تسکین می‌دهد؟

بله، استفاده مداوم و مرتب از تخت میگان علائمی مانند درد و گرفتگی عضلات را تسکین می‌دهد. نتایج میگان درمانی به شدت و مدت ابتلا به آرتروز بستگی دارد. آسیب مفصلی شدید برگشت‌پذیر نیست، با این حال تخت میگان درد را تسکین می‌بخشد و توانایی حرکتی را بهبود می‌بخشد.

نتایج درمان چه مدت پس از استفاده از تخت میگان مشخص می‌شود؟

تاثیرگذاری تخت میگان تقریباً آنی است، اما براساس مطالعات انجام شده، پس از 4 ماه استفاده مستمر، فشار خون کاهش می‌یابد و پس از 6 ماه نیز قند خون به حد نرمال برمی‌گردد.

مقالات دیگر

حالت خوابیدن

حالت خوابیده و نیمه خوابیده این حالت  خوابیدن به صورت دمر، طاق باز و قرار گرفتن به پهلو می باشد. کمترین فشار روی ستون فقرات زمانی است که به پهلو

مطالعه »
مشاوره رایگان مشاوره تلفنی
× مشاوره در واتساپ